جودو نیوز

پایگاه تحلیلی گفتمانی جودو ایران وجهان

با عدم پیروزی در CAS ناامید نمی شویم

جودو , جودو نیوز , خانه , فدراسیون جودو تاریخ انتشار: 99/10/09 بدون نظر   5067 بازدید

اندازه فونت    
با عدم پیروزی در CAS ناامید نمی شویم

رئیس فدراسیون جودو گفت: ارتباط نزدیکی میان من و ویزر برقرار شده است و در صورت عدم پیروزی در CAS نیز همه دَرها به روی ما بسته نیست.

به گزارش جودو نیوز،آرش میراسماعیلی در خصوص وضعیت پرونده جودو ایران در دادگاه حکمیت ورزش اظهار داشت: 26 شهریورماه در جلسه 9 ساعت دادگاه شرکت کردیم و دادگاه یک ماه فرصت داد تا فدراسیون ایران و فدراسیون جهانی به توافق برسند. در این مدت ایمیل‌هایی میان ما و آنها رد و بدل شد و در نهایت با تصمیم من و ویزر قرار شد به رای دادگاه اکتفا کنیم و به توافق اجمالی نرسیدیم. بعد از یک ماه منتظر رای دادگاه بودیم که ایمیلی از معاون دادگاه حکمیت ورزش دریافت کردیم که اعلام کرده بود، با توجه به اینکه پرونده حساس است نیاز به بررسی بیشتر پرونده تا بهمن ماه دارد.

وی تصریح کرد: تحلیل تیم حقوقی ما این است که دفاعیات ما خوب و طرف مقابل نیز مستندات کافی در اختیار نداشته است و همین موضوع قدرت تصمیم‌گیری را برای تیم داوری سخت کرده است و این می‌تواند یک اتفاق خوب باشد. همین که پرونده نیاز به بررسی بیشتر دارد نشان می‌دهد ما خوب دفاع کردیم. این در حالی است که همه ما را از پیش بازنده می‌دانستند، اما تیم حقوقی خوبی داشتیم و حقایقی را در دادگاه عنوان کردیم که بی‌خود این پرونده جنبه سیاسی به خود گرفته بود و ما اعتقاد داشتیم باید از جنبه ورزشی به آن نگاه شود. اگر منصفانه بخواهیم نگاه کنیم ما به رای خوش‌بین هستیم.

رئیس فدراسیون جودو در خصوص حضور محمد محمدی بریمانلو در لیست دعوت شدگان به اردوی تیم کوراش عنوان کرد: بریمانلو ارتباط بسیار نزدیکی با من دارد  و محمد واقعاً عاقلانه در این موضوع تصمیم می‌گیرد و به من نیز به تصمیم او احترام می‌گذارم. بریمانلو قهرمان بزرگی است و خوب نیز تمرین می‌کند. او می‌داند کاملاً مورد حمایت فدراسیون قرار دارد و در خصوص حضور در اردوی کوراش نیز نیت او تمرین با حریف تمرینی است و در این خصوص با من صحبت کرد.

میراسماعیلی خاطرنشان کرد: هیچ دشمنی با هیچ رشته خاص نداریم، اما در سالیان گذشته رشته‌های مختلفی از پتانسیل جودو ارتزاق می‌کردند و نیت ما ماندن جودویی‌ها در این رشته است. اگر مسئول، داور، مربی و ورزشکاری بخواهد در رشته دیگر فعالیت کند، باید از فدراسیون و هیئت خود کسب اجازه کند  تا در مورد او تصمیم‌گیری شود. در موضوع حضور بریمانلو در اردوی کوراش نیز قرار شد او برای حفظ آمادگی با بچه‌های کوراش تمرین انجام بدهد، اما اولویت او جودو است.

وی افزود: امیدوارم پرونده جودو ختم به خیر شود و بعد از 10 بهمن اتفاق خوبی بیفتد تا فرصت مناسبی برای کسب سهمیه بریمانلو فراهم شود. در صورت این اتفاق با رایزنی امکان حضور او در مسابقات برای کسب سهمیه وجود خواهد داشت و هنوز مسابقات خوبی باقی است. دوستان در رشته‌های دیگر که از جودو ارتزاق می‌کنند و هم خانواده جودو هستند، بدانند ما هیچگونه دشمنی و سنگ‌اندازی برای آنها نداریم، اما خوشحال می‌شویم آنها استقلال پیدا کنند و بتوانند ورزشکار تربیت کنند.

رئیس فدراسیون جودو با اشاره به اینکه در حضور جودوکاران در رشته‌های دیگر سلسه مراتب رعایت نشده است، گفت: سال‌های سال ورزشکاران ساختیم و هزینه آن شده است و نیت ما این است هر رشته‌ای استعدادیابی داشته باشد و روی پای خود بایستد. منظور من کوراش نیست و در بازی‌های آسیایی دوره گذشته تمام پتانسیل چند رشته از جودو بود. این اتفاق برای ما جودویی‌ها خوب است، اما برای آن رشته‌ها یک دوگانگی ایجاد می‌کند. خیلی از بچه‌های جوجیتسو، سامبو و کوراش در بازی‌های آسیایی جودوکار بودند.

میراسماعیلی تاکید کرد: نیت ما و مجمع فدراسیون جودو این است که تمرکز جودوکاران روی جودو باشد و این به خاطر این است که ورزشکاران دوم و سوم هر وزن ما احساس نکند اگر جودو نشد می‌تواند در کوراش یا جوجیتسو و سامبو حضور داشته باشد. این موضوع تلاش، انگیزه و رقابت آنها را کمتر می‌کند. تلاش ما حضور جودوکاران در جودو است، اما اگر ورزشکاری بخواهد از جودو برود هیچگونه منعی ایجاد نخواهیم کرد، اما دیگر نمی‌تواند به جودو بازگردد.

وی در پایان گفت: به همه خانواده جودو نیز می‌گویم ارتباط نزدیکی میان من و رئیس فدراسیون جهانی جودو ایجاد شده است و رای دادگاه هر چیزی باشد باید با فدراسیون جهانی مذاکره کنیم. در صورت عدم پیروزی در دادگاه نیز همه دَرها به روی ما بسته نیست و ویزر به فکر جودو ایران است و اینگونه نیست که این رای تمام جودو ایران را تحت‌الشعاع قرار بدهد.

مطالب مرتبط

نظر شما


  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
رفتن به ابتدای صفحه