جودو نیوز

پایگاه تحلیلی گفتمانی جودو ایران وجهان

تیم جودو ناشنوایان راهی فرانسه می شود

جودو , جودو نیوز تاریخ انتشار: 00/01/03 بدون نظر   1142 بازدید

اندازه فونت    
تیم جودو ناشنوایان راهی فرانسه می شود

تیم جودو ناشنوایان در حالی برای شرکت در مسابقات جهانی آبان ماه عازم فرانسه می‌شود که یک سال به دلیل کرونا از تمرینات و مسابقات دور بوده است.

محمدرضا لویی مقدم، رییس انجمن جودو ناشنوایان درباره برنامه جودوکاران ناشنوا در سال ۱۴۰۰، اظهار کرد: پس از به تعویق افتادن مسابقات جهانی جودو ناشنوایان در فروردین سال گذشته از سوی فدراسیون جهانی، این مسابقات آبان ماه امسال در فرانسه برگزار خواهد شد که برای انتخاب نفرات اعزامی به این تورنمنت به کمیته استان‌های سراسر کشور برای کشف و شناسایی استعدادهای خود تا اواخر اردیبهشت  فرصت دادیم تا نفرات اصلی خود را برای شرکت در انتخابی تیم ملی به ما معرفی کنند.

وی از برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی جودو ناشنوایان در دو بخش زنان و مردان در خرداد ماه خبر داد و افزود: با توجه به این که جودوکاران ناشنوا مدت یک سال است که از تمرینات و مسابقات دور بودند برای شناسایی بهترین نفرات جهت دعوت به اردوی تیم ملی، خرداد ماه مسابقات انتخابی برگزار و سپس در تیر اولین اردوی تیم ملی را آغاز خواهیم کرد.

رییس انجمن جودو ناشنوایان همچنین با اشاره به حضور زنان برای نخستین بار در مسابقات جهانی، تصریح کرد: برای این که بتوانیم در بخش تیمی مسابقات جهانی جودو شرکت کنیم، این دوره علاوه بر مردان چند نفر از زنان جودوکار نیز برای نخستین بار عازم فرانسه خواهند شد، هرچند به کسب مدال زنان امید زیادی نداریم اما برای ارتقای جایگاه خود در مسابقات جهانی باید از حضور زنان نیز استفاده کنیم.

لویی مقدم در پاسخ به این پرسش که چه تعداد ورزشکار به این مسابقات اعزام خواهند شد، خاطرنشان کرد: با ۱۵ ورزشکار (۱۰ جودوکار مرد و ۵ ورزشکار زن) در بخش کاتا و انفرادی و تیمی قرار است در جهانی فرانسه شرکت کنیم که امیدوارم زنان در نخستین تجربه حضورشان عملکرد موفقی داشته باشند.

وی در پایان با بیان این که هدف‌گذاری اصلی ما المپیک ناشنوایان در برزیل است، اظهار کرد: چون زنان جودوکار برای نخستین بار قرار است در المپیک حضور پیدا کنند، مسابقات جهانی محک خوبی برای ارزیابی جودوکاران اعزامی خواهد بود تا بهترین نفرات را در این تورنمنت برای المپیک که اسفندماه در برزیل برگزار می‌شود، شناسایی کنیم.

منبع:ایسنا

مطالب مرتبط

نظر شما


  • لطفاً از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • از ارسال دیدگاه های تکراری ، توهین به دیگران و ارسال متن های طولانی و اسپم خودداری نمایید.
  • از کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز دارند در دیدگاه خود استفاده نکنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
رفتن به ابتدای صفحه