امروز: ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

بی‌باک: برای بازگشت به اوج باید دنبال تولید باشیم، نه تقلید/ امیدوارم رئیس بعدی تکواندو آشتی ملی ایجاد کند

اخبار رزمی , اخبار ورزشی , خانه تاریخ انتشار: ۰۰/۱۰/۱۰ دیدگاه‌ها برای بی‌باک: برای بازگشت به اوج باید دنبال تولید باشیم، نه تقلید/ امیدوارم رئیس بعدی تکواندو آشتی ملی ایجاد کند بسته هستند   207 بازدید

اندازه فونت    
بی‌باک: برای بازگشت به اوج باید دنبال تولید باشیم، نه تقلید/ امیدوارم رئیس بعدی تکواندو آشتی ملی ایجاد کند

مهدی بی‌باک در خصوص بازگشت به کشورمان پس از مدت‌ها حضور در آمریکا اظهار داشت: پس از حدود دو سال ۲ سال و چند ماه به ایران آمدم تا بچه‌ها را ببینیم. دلم برای خانه تکواندو تنگ شده بود و آمدم تا دیداری با دوستان تازه کنم.

وی در مورد اینکه برنامه‌‌های خود برای ادامه فعالیت در کشورمان خواهد داشت گفت: فعلاً  چنین تصمیمی ندارم، اما باید ببینیم شرایط چگونه خواهد شد. در حال حاضر در آمریکا آکادمی تکواندو تاسیس کردم و تمرکزم فعلاً روی آکادمی است.

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو در خصوص نزدیک شدن به زمان انتخابات فدراسیون تکواندو گفت: امیدوارم هر کسی انتخاب می‌شود دغدغه‌اش اعتلای تکواندو باشد. با وجودی که  از کشور دور هستم، اما همچنان نگران تکواندو هستم و دوست دارم دوباره تکواندوی ایران را در اوج ببینم. سالیان سال زیر پرچم کشور مسابقه دادم، حرص خوردیم و موهای خود را در این رشته سفید کردم و دوست داریم دوباره تکواندو به روزهای اوج خود بازگردد. اقتدار تکواندوی ایران باعث افتخار هر ایرانی در داخل و خارج از کشور است.

بی‌باک در خصوص رقابت پولادگر و ساعی برای ریاست فدراسیون تکواندو گفت: نظری در این خصوص ندارم، چون در شرایط آنها نیستم، اما امیدوارم پولادگر و ساعی در صورت انتخاب، با فکر باز دوباره تکواندو را هر چه سریعتر به اوج خود برسانند. جامعه تکواندو باید دست به دست هم بدهد، چرا که همه ما از اوج بودن این رشته سود خواهیم برد.

وی در پاسخ به این سوال که در صورت نیاز تکواندوی ایران حاضر است دوباره به کشورمان بازگردد،تصریح کرد: همه چیزم برای ملت و کشورمان است، اما آنقدر مربی خوب، باسواد و با معلومات در کشورمان حضور دارد که حالا حالاها نیازی به من نیست. با همین پتانسیل موجود باز هم می‌توانیم در میان بهترین‌های دنیا باشیم.

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو در خصوص شانس تکواندوی ایران برای بازگشت به دوران اوج خاطرنشان کرد: مطمئن هستم در عرض ۴ تا ۵ ماه دوباره می‌توانیم شیرازه تیم را جمع کنیم و تیم قدرتمند و منسجمی را تشکیل بدهیم، اما مهمتر از این اتفاق نیازمند یک سری تغییرات هستیم. شاید این تغییرات در کادرفنی و یا سطوح میانی باشد، اما به این تغییرات نیاز داریم تا بتواند کمک کند. امیدوارم در درجه اول هر کسی در هر جایی که می‌تواند به تیم ملی کمک کند.

بی‌باک در خصوص عدم رشد تکواندوی ایران متناسب با تحولات این رشته در جهان گفت: تکواندوی ایران همیشه صاحب سبک بود و کشورهای دنیا دنبال الگوبرداری از ما بودند. حتی تغییرات داوری به گونه‌ای انجام می‌شد که به ضرر سیستم ایران باشد. سیستم تکواندو ایران شناخته شده و دائما در حال تغییر بود و تیم‌های بزرگ از ما الگوبرداری می‌کردند که متاسفانه این موضوع را از دست دادیم. تکواندوی ایران به جای تولید دچار تقلید شده است و این مشکل اصلی است که باید به آن بپردازیم.

وی خاطرنشان کرد: به جای تقلید و الگوبرداری باید دوباره دنبال تولید، ابداع و اختراع باشیم. تا زمانی که بخواهیم الگوبرداری کنیم، نمی‌توانیم به سطح یک دنیا برسیم و باید به اصل تکواندوی خودمان بازگردیم. به روز باشیم، اما با سیستم و الگوی خودمان و این الگو را بتوانیم صادر کنیم تا دوباره به سطح یک دنیا بازگردیم.

سرمربی تیم ملی تکواندو در خصوص اینکه گفته می‌شود تکواندو ایران از لحاظ نیروی انسانی نیز افت کرده است، تصریح کرد: به این اعتقاد ندارم. زمانی فرزان عاشورزاده، مهدی خدابخشی، ابوالفضل یعقوبی، بهنام اسبقی و سایر قهرمانان ما با یک جرقه قهرمان جهان و آسیا شدند. در حال حاضر نیز پتانسیل  ایران بالا است و فقط نیاز به هدایت درست دارد.

بی‌باک تاکید کرد:  پتانسیل تیم ایران همیشه در همین حد بوده است، اما پرورش در آن صورت می‌گرفت. چند وقتی است که از این موضوع دور هستیم و در پشتوانه‌سازی خیلی ضعف شدیم. امیدوارم همه این موارد به صورت علمی واکاوی شود و به آن پرداخته شود. 

وی در خصوص چند دستگی و اختلاف میان قهرمانان سابق و تاثیر انتخابات در این موضوع گفت: یکی از مشکلات اصلی جامعه تکواندوی ایران در حال حاضر همین مسئله است. جدا از هر انتخابی، در درجه اول باید هر کاری از دست‌مان بر می‌آید را برای این رشته انجام بدهیم. اصولاً در هر رشته و فدراسیونی در زمان انتخابات این دو دستگی‌ها و اختلاف نظر به وجود می‌آید. امیدوارم بعد از انتخاب، فرد اصلح بتواند همه را آشتی دهد و این وفاق ملی را به وجود بیاورد تا همه در راستای افتخارآفرینی تیم ملی کمک کنند.

منبع :تسنیم

رفتن به ابتدای صفحه