امروز: ۱۴ تیر ۱۴۰۱

میراسماعیلی: از خارج و داخل مورد بی‌مهری قرار گرفتیم/ سیلی داخلی خیلی سنگین‌تر است

اخبارجودو , جودو , جودو نیوز , خانه , خبر جودو , فدراسیون جودو تاریخ انتشار: ۰۰/۱۰/۲۳ دیدگاه‌ها برای میراسماعیلی: از خارج و داخل مورد بی‌مهری قرار گرفتیم/ سیلی داخلی خیلی سنگین‌تر است بسته هستند   119 بازدید

اندازه فونت    
میراسماعیلی: از خارج و داخل مورد بی‌مهری قرار گرفتیم/ سیلی داخلی خیلی سنگین‌تر است

رییس فدراسیون جودو گفت: به جودوی ایران از خارج و داخل بی مهری شده اما سیلی داخلی برای ما سنگین‌تر است.

آرش میراسماعیلی در گفت و گو با ایسنا، در حاشیه مسابقات جایزه بزرگ جودو ایران در اهواز اظهارکرد: در ابتدا باید از میزبانی بسیار خوب خوزستان و همکاری اداره کل ورزش و جوانان و هیات جودو خوزستان تشکر کنم. سعی ما بر این بود که مسابقات جودو با نام سردار دل ها در شان و منزلت نام این شهید برگزار شود. ضمن این که جوایز میلیونی برای این رقابت ها در نظر گرفته شد که فکر می کنم در سال ۱۴۰۰ در بین رشته های ورزشی بی سابقه باشد.

وی بیان کرد: خدا را شکر استقبال خیلی خوب بود و ۳۰۰ ورزشکار در این رقابت ها حضور داشتند و این می تواند نوید خوبی برای جودو ایران باشد، آن هم در شرایطی که مدت دو سال است جودو در تعلیق است. در این دوسال ثابت کرده ایم که علی رغم تعلیق ظالمانه جودو ایران، این رشته در کشور زنده است و می بینید شاید تنها رشته ای بودیم که در این مدت توانستیم چنین رقابتی را با چنین جوایزی برگزار کنیم.

رییس فدراسیون جودو گفت: تا پایان سال نیز یک مسابقه جایزه بزرگ دیگر داریم و مسابقه ساحلی جودو نیز با جوایز دلاری در بوشهر در حال برگزاری است. تمام  این ها یعنی ما پای ارزش هایمان مانده ایم، هر چند مورد بی مهری هایی هم در داخل ایران قرار گرفته ایم که متاسفانه یکی از موارد این است که کمیته ملی المپیک ۱۰۰ درصد بودجه تمام فدراسیون ها را داده است اما ما هم در داخل ایران و هم خارج از کشور مورد بی مهری قرار گرفته ایم ولی اشکالی ندارد زیرا کسی که پای ارزش هایش می ماند باید سیلی هم بخورد اما سیلی داخلی برای ما خیلی سنگین تر است و امیدوارم مسئولان حرف من را بشنوند و اگر ظرف همین هفته مشکل حل نشود، این موضوع را خدمت مراجع نظارتی اعلام خواهیم کرد زیرا موضوعی است که جودو ایران با آن دست به گریبان گیر است و نیاز به حمایت داخلی داریم.

وی افزود: جودوکاران ایران دو سال از میادین بین المللی محروم هستند اما این محرومیت نباید باعث شود که در ایران هم مورد بی مهری قرار بگیریم و امیدوارم این دوستان بدانند که این دشمنی ها به جودوی ایران ضربه می زند.

میراسماعیلی درباره پیگیری ها برای رفع تعلیق جودوی ایران، گفت: یک رای اولیه بود که به آن اعتراض کردیم و آن رای باطل شد و مجددا به کمیته انضباطی برگشت و دوباره به رای در دادگاه عالی ورزش اعتراض کردیم اما در آن دوره که می خواستیم شکایت کنیم برخی از مسئولان و کسانی که شاید منافع خودشان ر ا در نظر می گیرند مخالف این شکایت بودند ولی من به عنوان خادم جودوی ایران باید آخرین شانسم را امتحان می کردم و به دادگاه عالی ورزش شکایت کردیم و سه چهار ماه نیز لوایح علیه هم داده شد. در نهایت ایمیلی از دادگاه عالی ورزش  دریافت کردیم که باتوجه به شرایط حساس پرونده و نیاز به بررسی بیشتر برای داوران، اعلام رای دو ماه تمدید می شود. این پرونده عادی نیست و بسیار سخت است اما امیدواریم که طی دوماه پیش رو تصمیم گیری کنند. باتوجه به دفاعیات بسیار خوب وکلایمان به رای امیدواریم.

وی درباره تیم ملی جودو بزرگسالان نیز عنوان کرد: تیم های نوجوانان، جوانان و امیدمان در این دو سال در اردو بوده اند و برای سرمربیگری تیم ملی بزرگسالان نیز خود من با یک گزینه خارجی وارد مذاکره شده ام و احتمالا طی یکی دو ماه آینده سفری را به ایران داشته باشد. ما هر احتمالی را می دهیم که اگر رای داداگاه عالی ورزش به سود ما بود و خواستیم در بازی های آسیایی شرکت کنیم، نسبت به گزینه خارجی و گزینه های داخلی بررسی لازم را داشته باشیم تا با قدرت به کارمان ادامه دهیم.

منبع :ایسنا

رفتن به ابتدای صفحه