امروز: ۱۴ تیر ۱۴۰۱

رویای قهرمانی آسیا و جهان دارم/جودو اعتماد به نفس می‌دهد

اخبارجودو , جودو , جودو نیوز , خانه , خبر جودو , فدراسیون جودو تاریخ انتشار: ۰۰/۱۰/۲۵ دیدگاه‌ها برای رویای قهرمانی آسیا و جهان دارم/جودو اعتماد به نفس می‌دهد بسته هستند   113 بازدید

اندازه فونت    
رویای قهرمانی آسیا و جهان دارم/جودو اعتماد به نفس می‌دهد

رشته جودو در چندسال گذشته با مشکلات زیادی در کشور مواجه بوده. تعلیق از یک طرف و کرونا از طرف دیگر، باعث شده این رشته بیش از سایر رشته ها آسیب ببیند اما چراغ این ورزش محبوب به لطف مربیان و دست اندرکاران زحمت کش، همچنان روشن مانده و همگی همچنان با انگیزه به کار خود ادامه می دهند.

یکی از این ورزشکاران، دختر جودوکار استهبانی است که در معرفی خود به ایسنا گفت: زهرافاتحی هستم و  از سال ۱۳۹۷ ورزش جودو را  به صورت تخصصی در شهرستان استهبان و زیر نظر خانم شاهسونی شروع کرده ام. حدود ۴ سال است که در این رشته فعالیت دارم و توانسته ام در استان و کشور، مقام های خوبی به دست آورم.  

این ورزشکار نوجوان گفت: البته من پیش از ورود به جودو چندین سال به ورزش های دیگر مشغول بودم اما خوشحالم که در شروع نوجوانی ورزش زیبای جودو را به عنوان رشته تخصصی خود انتخاب کردم و خوشبختانه در این مسیر با یاری خداوند و مربیانم موفق بودم. 

وی ضمن اشاره به نقش خانواده در موفقیتش، به نقش مربیانش نیز به شکل ویژه پرداخت و گفت:  بدون شک بیشترین نقش را در موفقیت  هر ورزشکاری، مربیان  دارند. مربی خوب من خانم شاهسونی و رییس هیات جودو شهرستان استهبان اقای رحیمی،  در تمامی مراحل در کنار و پشتوانه من بوده اند و نقش بسیار زیادی در تمامی موفقیت های من داشته اند. مخصوصا خانم شاهسونی همیشه فراتر از یک مربی، همچون یک مادر و یا خواهر بزرگتر در کنار من بوده اند که همینجا از زحمات خستگی ناپذیر ایشان برای ورزش جودو در شهرستان استهبان تشکر می کنم.

فاتحی در پاسخ به این سئوال که آیا جودو برای یک دختر ورزش مناسبی است؟ گفت: ورزش‌های رزمی به خودی خود خشن نیست و این ما هستیم که برداشت عجیبی از ورزش‌های رزمی داریم. درست است که ورزش‌های رزمی براساس اصل دفاع از خود ساخته شده و پیشرفت کرده‌اند، اما احترام و دفاع از صلح و دوستی زیربنای این ورزش‌هاست.

او ادامه داد: یک هنرجوی رزمی‌کار می‌آموزد که همیشه با حرکات دفاعی شروع کند، نه با حمله! و در هر کدام از مراحل این رشته (کمربندها) هنرجو مسائلی مانند نظم و انضباط، احترام و تواضع، صبر و تحمل، بردباری و شکیبایی و استقامت و روحیه شکست‌ناپذیری را می‌آموزد و بنظر من، جودو می تواند بهترین ورزش برای دختران باشد.

فاتحی گفت: باتوجه به تجربه ای که در این چند سال به دست آورده ام، فکر می کنم این رشته برای حفظ سلامتی و نشاط نیز بسیار موثر است و من به عنوان یک جودوکار توصیه می کنم که دختران حتما به سمت این ورزش بیایند و استعدادهای خودشان را شکوفا کنند. عقیده دارم که انجام ورزش جودو نقش قابل توجهی در افزابش اعتماد به نفس من برای حضور در اجتماع و داشتن یک زندگی موفق ایفا کرده است .

این جودوکار نوجوان در خصوص مقام هایی که کسب کرده نیز گفت : چندین دوره قهرمان شهرستان استهبان شده ام و از سال ۹۸ هم تا به حال، قهرمان استان فارس در رده نوجوانان و جوانان بوده ام. امسال هم در مسابقات جودو قهرمانی نوجوانان کشور مورد توجه مربیان تیم ملی نوجوانان قرار گرفتم و به عنوان تنها نماینده استان فارس به اردوی تیم ملی جودو نوجوانان دختر دعوت شدم .

فاتحی درباره اهداف ورزشی خودش نیز گفت: در مرحله اول هدفم این است که در اردوی تیم ملی جودو نوجوانان بتوانم نماینده شایسته ای برای دختران جودوکار استان فارس و شهرم استهبان باشم. همچنین امیدوارم بتوانم در آینده در سطوح بالاتری پیشرفت و به سطح قهرمانی ملی، آسیا و جهان دست پیدا کنم.

منبع :ایسنا

رفتن به ابتدای صفحه