امروز: ۸ آذر ۱۴۰۱

اتفاق تکراری برای جودو/ تعویق دوباره اعلام رأی نهایی دادگاه CAS

اخبارجودو , جودو , جودو نیوز , خانه , خبر جودو تاریخ انتشار: ۰۱/۰۳/۰۸ دیدگاه‌ها برای اتفاق تکراری برای جودو/ تعویق دوباره اعلام رأی نهایی دادگاه CAS بسته هستند   119 بازدید

اندازه فونت    
اتفاق تکراری برای جودو/ تعویق دوباره اعلام رأی نهایی دادگاه CAS

دادگاه حکمیت ورزش برای پنجمین مرتبه متوالی با ارسال نامه‌ای به فدراسیون جودو ایران نوشت: «با توجه به حساسیت پرونده و نیاز به بررسی بیشتر برای داوران، زمان اعلام رأی نهایی یک ماه دیگر تمدید شد.»

فدراسیون جهانی جودو شهریورماه ۱۳۹۸ و در پی اتفاقات مسابقات قهرمانی جهان در ژاپن، جودو ایران را تا اطلاع ثانوی تعلیق و محروم کرد. پس از آن فدراسیون جودو کشورمان با طرح شکایت در دادگاه بین المللی حکمیت ورزش CAS به حکم فدراسیون جهانی اعتراض کرد.

این دادگاه نیز پس از برگزاری جلسه حضوری و چند بار تعویق، در نهایت ۱۱ اسفندماه ۱۳۹۹ با لغو تعلیق جودو ایران پرونده را برای تصمیم گیری به کمیته انضباطی فدراسیون جهانی ارجاع داد.

کمیته انضباطی فدراسیون جهانی نیز نهم اردیبهشت ماه، جودو ایران را به مدت چهار سال و تا شهریورماه ۱۴۰۲ از حضور در میادین رسمی محروم کرد. محرومیتی که فدراسیون جودو ایران ۲۱ روز فرصت داشت در خصوص آن اعتراض کند که فدراسیون جودو کشورمان در این خصوص یکبار دیگر به دادگاه حکمیت ورزش کرد.

دوم آذرماه ۱۴۰۰ جلسه رسیدگی به این شکایت نیز به صورت آنلاین از سوی CAS و با حضور داوران و طرفین پرونده برگزار شد و اعلام رأی تا کنون چهار بار به تعویق افتاد. امروز و برای پنجمین بار اعلام رأی برای یک ماه دیگر معوق شده است.

منبع :خبرگزاری مهر

رفتن به ابتدای صفحه