امروز: ۱۴ تیر ۱۴۰۱

بریمانلو: بحث فرار از اردو نبوده و آماده تست دوپینگ هستم/ برنامه‌ای برای خداحافظی ندارم

اخبارجودو , جودو , جودو نیوز , خانه , خبر جودو تاریخ انتشار: ۰۱/۰۳/۰۸ دیدگاه‌ها برای بریمانلو: بحث فرار از اردو نبوده و آماده تست دوپینگ هستم/ برنامه‌ای برای خداحافظی ندارم بسته هستند   34 بازدید

اندازه فونت    
بریمانلو: بحث فرار از اردو نبوده و آماده تست دوپینگ هستم/ برنامه‌ای برای خداحافظی ندارم

اواخر فروردین ماه سال ۱۴۰۱ افسران مبارزه با دوپینگ به صورت سرزده در اردوی تیم ملی کوراش حضور پیدا کرده و قصد داشتند از ملی‌پوشان حاضر در رقابت‌های انتخابی تیم ملی کوراش تست دوپینگ بگیرند. محمد محمدی بریمانلو عضو تیم ملی جودوی کشورمان که تصمیم داشت به خاطر شرایطی که برای جودو پیش آمد در بازی‌های آسیایی حضور پیدا کند اما لغو بازی‌های آسیایی هانگژو همه برنامه‌های او را به هم ریخت. در آن مقطع خبری در رسانه‌ها مطرح شد مبنی بر اینکه بریمانلو حاضر به دادن تست دوپینگ نشده و اردو را ترک کرده است که وی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در رابطه با این موضوع شفاف‌سازی کرد.

محمد محمدی بریمانلو در واکنش به این سؤال که تمرینات شما علی‌رغم اینکه در تیم ملی حضور ندارید چطور است، گفت: طبق برنامه‌ریزی که انجام دادم تمریناتم به صورت منظم در بجنورد پیگیری می‌شود. من با ۶ نفر که جودوکار هستم هر روز در قالب یک تیم به صورت منظم تمرین می‌کنیم و از لحاظ بدنی شرایط خوبی دارم. 

وی در پاسخ به این سؤال که آیا تصمیم گرفته‌اید از جودو خداحافظی کنید گفت:‌ فعلا تصمیمی برای جدایی از جودو نگرفته‌ام اما شرایطی برایم پیش آمده که قطعا باید این موضوع حل شود. می‌خواهم شغلی را در بجنورد برای خودم مهیا کنم که این موضوع زمانبر است و برای همین از جودو دور شده‌ام. در حال حاضر واقعا معضل اصلی من شغل است. در تلاشم یک مجموعه ورزشی در بجنورد راه‌اندازی کنم و در واقع فعلا به دنبال کارهای اولیه هستم.

بریمانلو در ادامه خاطرنشان کرد: باید  شغل مطمئنی برای آینده خودم دست و پا کنم بعد دوباره جودو را به صورت حرفه‌ای پیگیری کنم. برای گرفتن مجوز باید خودم اقدام کنم. اگر به تهران بیایم و در اردوها حضور پیدا کنم این موضوع انجام نخواهد شد. برای گرفتن مجوز حتما خودم باید اینجا حضور داشته باشم. به هیچ عنوان فعلا تصمیمی برای خداحافظی از تیم جودو ندارم. فعلا تعلیق جودو دست و پای همه ما را بسته و این فرصتی است تا من بتوانم کارهای اصلی را اینجا انجام دهم.

وی در پاسخ به این سؤال که حتی تصمیمی برای اینکه در رشته دیگری فعالیت کنید هم نگرفته‌اید، گفت: واقعیت این است که من هیچ تصمیمی برای فعالیت در هیچ رشته‌ای نگرفته‌ام. فعلا شغل در اولویت من است. شاید چند ماه آینده این تصمیم را بگیرم. شاید وقتی مجوز مجموعه ورزشی برایم مهیا شد کلا از ورزش خداحافظی کنم. با توجه به شرایط سنی که دارم به پایان دوران قهرمانی نزدیک می‌شوم. برای همین باید به آینده بیشتر فکر کنم. من تصمیم داشتم در بازی‌های آسیایی شرکت کنم اما به خاطر تغییر زمان برگزاری بازی‌های آسیایی این اتفاق رخ نداد.

بریمانلو در واکنش به این سؤال که اگر بازی‌های آسیایی یک سال آینده برگزار شود ممکن است شما دوباره در کوراش فعالیت کنید، گفت: واقعیت اینکه آینده برایم خیلی مهم است. هنوز نمی‌توانم در رابطه با این موضوع نظر قطعی بدهم. کوراش یک حسنی که برایم دارد این است که تمرینات تیم ملی این رشته در شهر من برگزار می‌شود و من فرصت حضور در اردوهای تیم ملی کوراش را دارم اما چون جودو در تهران اردو برگزار می‌کند، من باید مدام در اردوها باشم. 

بریمانلو در پاسخ به این سؤال که اینکه در خبرها مطرح شده شما در اردوی تیم ملی کوراش حاضر به دادن تست دوپینگ نشده‌اید صحت دارد یا خیر، گفت: فدراسیون جودو و کوراش در جریان هستند. اسم من در لیست دعوت‌شدگان به اردوی تیم ملی کوراش نبود. پس از صحبت‌هایی که با مسئولان فدراسیون و سرمربی تیم ملی داشتم، به اردوی تیم ملی کوراش رفتم و در تمرینات شرکت کردم. در آن مقطع من با خودروی شخصی تصادف کرده بودم و ماشینم به دره سقوط کرده بود. درگیر این مسائل بودم. زمانی که از ملی‌پوشان تست می‌گرفتند من در اردوها حضور داشتم و دقیقا شبی که از ملی‌پوشان تست گرفته شد، راهی بجنورد شدم. روزی که بچه‌ها اسم می‌دادند، من برای انجام این کار حاضر بودم و نمی‌دانم این مسائل چیست که مطرح شده است. 

وی در پاسخ به این سؤال که آیا از شما برای تست دوپینگ دعوت شود به فدراسیون پزشکی ورزشی مراجعه خواهید کرد یا خیر گفت: در طول این سالهایی که عضو تیم ملی جودو بودم بعد از المپیک ریو به عنوان نفر فیکس وزن ۷۳ کیلوگرم تیم ملی جودو بودم. در مسابقات مختلفی حضور پیدا کردم. حتی در زمان‌های مختلفی که جودو تعلیق بود از فدراسیون جهانی از من درخواست شد به تهران سفر کنم و تست دوپینگ بدهم. من همیشه در این موضوع پیشگام بودم. همین حالا هم چندین بار با فدراسیون پزشکی ورزشی صحبت کردم که هربار آنها صلاح بدانند من آمادگی تست دادن را دارم. در آن مقطع هم هیچگونه فراری از اردوها نبوده و همین حالا هم اگر بخواهند حاضرم برای تست دادن در خدمت فدراسیون پزشکی ورزشی باشم.

منبع :فارس

رفتن به ابتدای صفحه