امروز: ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

قهرمان جودو مسابقات نابینایان و کم‌بینایان جهان گفت: در حق مسئولان فدراسیون جودو محبت کردم و دلم برایشان سوخت، اما جواب محبت‌های مرا اینگونه دادند.

اخبارجودو , جودو , جودو نیوز , خانه , خبر جودو تاریخ انتشار: ۰۱/۰۸/۲۶ دیدگاه‌ها برای قهرمان جودو مسابقات نابینایان و کم‌بینایان جهان گفت: در حق مسئولان فدراسیون جودو محبت کردم و دلم برایشان سوخت، اما جواب محبت‌های مرا اینگونه دادند. بسته هستند   59 بازدید

اندازه فونت    
قهرمان جودو مسابقات نابینایان و کم‌بینایان جهان گفت: در حق مسئولان فدراسیون جودو محبت کردم و دلم برایشان سوخت، اما جواب محبت‌های مرا اینگونه دادند.

  • وحید جدی قهرمان رقابت‌های جهانی جودوی نابینایان و کم‌بینایان ، درباره کسب مدال طلا در رقابت‌های جهانی باکو اظهار داشت: مسابقات سطح بسیار بالایی داشت و مدال‌آوران جهانی و پارالمپیک شرکت کرده بودند. شرایط به شکلی بود که باید با برتری مقابل چنین جودوکارانی به مراحل بالا می‌رسیدم که کار بسیار سختی بود. من در وزن ۷۳ رقابت کردم و پس از استراحت در دور اول، مقابل حریفانی از مغولستان، گرجستان، قزاقستان پیروز شدم و در فینال نیز برابر نماینده اوکراین به برتری رسیدم و مدال طلا را کسب کردم.

او درباره ادعای مطرح شده از سوی فدراسیون جودو مبنی بر اینکه او امسال در اردوها و ترکیب تیم ملی جودو در سه رویداد بین‌المللی از جمله بازی‌های کشورهای اسلامی شرکت کرده و کم‌بینایی‌اش زیر سوال است، گفت: من از چهار سال قبل تاکنون در تیم نابینایان و کم‌بینایان فعالیت می‌کنم و نامه‌هایش نیز موجود است. من در یکی از اردوها در حال تمرین بودم که رئیس فدراسیون جودو آمد و از من خواهش کرد و گفت که اگر امکانش وجود دارد، به تیم‌شان کمک کنم. فکر می‌کنم این اتفاق مربوط به اواخر سال گذشته یا اوایل سال جاری بود. من رفتم و در حق‌شان محبت کردم. در واقع دلم برایشان سوخت، ولی نمی‌دانستم که می‌خواهند در حقم چنین کاری کنند.

جدی درخصوص اینکه مسئولان فدراسیون جودو از حضورش در اردوهای تیم نابینایان اطلاع نداشتند، گفت: من در مسابقات قهرمانی نابینایان و کم‌بینایان کشور با وجود وزن کمی که داشتم، در وزن ۹۰ کیلوگرم قهرمان شدم که این قهرمانی برایم بسیار خوشحال کننده بود و حتی استوری کردم و پست گذاشتم. خودشان هم می‌دانند که مرا از اردوی تیم نابینایان و کم‌بینایان فراخواندند. در واقع خودشان داخل اردو آمدند و مرا بردند، اما جواب خوبی‌های مرا اینگونه دادند.

قهرمان جودوی کم‌بینایان جهان با بیان اینکه کلاس‌بندی B2 دارد و نمی‌خواهد خودش را درگیر حاشیه‌ها کند، عنوان کرد: من از دکتر محمدی و دکتر نجفی کلاس‌بندی دارم و در مسابقات جهانی باکو هم دوباره توسط پزشکان بین‌المللی کلاس‌بندی شدم.

جدی تصریح کرد: من داخل اردوی کم‌بینایان حضور داشتم، ولی به هیچ رویداد بین‌المللی اعزام نشده بودم. سه سال قهرمان کشور شدم و سه طلای کشور دارم. سرانجام امسال شرایط به شکلی شد که توانستم به مسابقات جهانی بروم.

وی در پاسخ به این سوال که با رقم خوردن اتفاقات اخیر، باز هم در تیم ملی جودو حضور خواهد داشت یا خیر؟ گفت: ارتباطم با این فدراسیون را به طور کامل قطع می‌کنم و دیگری کاری به آنها ندارم. در واقع با توجه به اینکه جواب خوبی‌های مرا به این شکل دادند، پشت دستم را داغ می‌کنم که اگر بخواهم فدراسیون جودو بروم.

این ورزشکار کم‌بینا درباره انتقاد بابت غواصی و زدن عینک دودی در اردوی تیم ملی جودو گفت: مگر قرار است هرکسی که کم بینا است، عینک دودی نزند؟ مگر کم بینایان و حتی نابینایان دل ندارند که بخواهند غواصی کنند و استخر بروند؟ همه نامه‌های مربوط به شرایط بینایی من وجود دارد و می‌توانند آن را ببینند.

منبع :تسنیم

رفتن به ابتدای صفحه